Oglasi - Advertisement

U daanšnjem članku vam donosimo nekoliko savjeta za vaš vrt.Ako želite da poboljšate kvalitet tla u vašem vrtu pre sadnje i obezbedite biljkama obilje hranljivih materija, možete pripremiti jednostavan i efikasan rastvor na bazi kvasca.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Ovaj prirodni preparat ne samo da podstiče rast, već deluje i preventivno protiv bolesti i štetočina. Koristi se kao prihrana za različite biljne vrste – od voćnih žbunova do povrća i cveća.

Za osnovni rastvor vam je potrebno:

1 litar toplog mleka

1 kašika suvog kvasca (11 g)

1 kašika šećera

  • Kvasac se najpre rastvori u mleku, zatim se doda šećer i sve se dobro promeša. Mešavinu je potrebno ostaviti da odstoji 30 do 60 minuta, kako bi započela fermentacija. Nakon toga, 200 ml rastvora se razredi sa 10 litara vode. Voda treba biti hladna, ali ne ledena. Ovako pripremljeno prirodno đubrivo se sipa direktno pri korenu biljaka, i to uvek na već vlažno tlo.

Ovo đubrivo je posebno korisno za biljke poput malina, ribizli, jagoda, ogrozda, ali i za krastavce, paprike, paradajz, luk i beli luk. Sadrži azot za razvoj zelene mase, fosfor, kalijum, kao i aminokiseline, vitamine i fitohormone rasta koji jačaju biljku i ubrzavaju njen razvoj.

Postoje i druge verzije ovog đubriva:

Sa svežim kvascem ili ustajalim hlebom:
Rastvori se 1 kg svežeg kvasca (ili hleba) u 5 litara tople vode i ostavi da naraste sat vremena. Pre upotrebe, 1 litar rastvora se razredi sa 10 litara vode.

Suvi kvasac i šećer:
U 10 litara tople vode dodajte 10 g suvog kvasca i 2 kašike šećera. Nakon fermentacije od jednog sata, rastvor se razblažuje u odnosu 1:5 i koristi se za zalivanje pri korenu.

  • Đubrivo za cvetnice:
    Pomešajte 100 g svežeg kvasca i 50 g šećera sa 3 litre tople vode. Ostavite da fermentiše 7 dana, a zatim jednu čašu rastvora razblažite u 10 litara vode i zalijte biljke. Preporučena količina je 1 litar po grmu.

Za jagode i prevenciju sive truleži:
Tokom faze pupanja, zalivajte jagode rastvorom od 100 g kvasca u 10 litara vode. Važno je da vreme bude toplo, jer gljivične kulture iz kvasca ne funkcionišu na niskim temperaturama.

Ova prirodna đubriva su jednostavna za pripremu i daju izvanredne rezultate u vidu jačih, zdravijih biljaka koje se lakše prilagođavaju presađivanju i bolje odolevaju spoljnim stresovima.

Ukoliko redovno koristite ovakva rešenja, možete znatno poboljšati prinos i otpornost vašeg vrta – i to na potpuno prirodan način, bez hemikalija.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here