Oglasi - Advertisement
  • Snežana Đurišić dugi je niz godina bila članica žirija glazbenog natjecanja “Zvezde Granda”, a sada otkriva da među članovima žirija postoji duboko međusobno uvažavanje i poštovanje, karakterizirajući ih kao složnu glazbenu obitelj.Snežana Đurišić u intervjuu za Scandal govorila je o Mariji Šerifović, osvjetljavajući transformaciju kroz koju je Marija prošla otkad je postala majčinstvo.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Marijina sina nisam imao prilike posjetiti; s dolaskom ljeta svi smo postali zaokupljeni poslom. Međutim, namjeravam ispraviti ovu situaciju u bliskoj budućnosti.Na upite o razmjerima i prirodi Marijinih promjena, Snežana je jezgrovito odgovorila:

Marija je prošla proces oplemenjivanja. Tipično karakterizirana vatrenim temperamentom, što smatram vrijednim divljenja i bitnim za ovu profesiju, osobito u osamljeničkim okolnostima, ona doživljava značajne unutarnje transformacije dok njeguje dijete na svojim grudima.Snežana se osvrnula na Mariju Šerifović, rekavši: „Marija je, jednostavno, Marija, što se tiče komentara, i takva i treba da bude. Ona je fenomen, pogotovo u pjevačkom smislu.

https://www.youtube.com/watch?v=5ZqsekiwfCE&t=829s

BONUS:
Crveni luk se svrstava u rod Allium, što se odražava iu njegovoj latinskoj oznaci Allium cepa. Ovaj rod obuhvaća između 600 i 700 vrsta, od kojih su većina samonikle biljke bez gospodarskog značaja. Naime, članovi roda Allium nalaze se isključivo na sjevernoj hemisferi, sa samo jednom vrstom identificiranom na južnoj hemisferi, točnije u južnoj Africi; međutim, njegova klasifikacija ostaje sporna i trenutno je pod istragom. Divlje vrste Allium rasprostranjene su diljem sjeverne hemisfere, protežući se od Amerike do Meksika, te od kontinenata Starog svijeta do sjeverne Afrike i gotovo cijele Azije.

  • Važno je napomenuti da predstavnici Alliuma ne uspijevaju u vlažnim tropskim područjima ili gustim šumama; nego se obično povezuju s otvorenim okruženjima kao što su livade, stepe, polupustinje i pustinje, s posebno gustim populacijama uočenim u južnoj i središnjoj Aziji. Među ograničenim brojem vrsta koje imaju dijetetski značaj, crveni luk je uključen, uz češnjak, poriluk i vlasac.

Povijesna priča otkriva da je konzumacija crvenog luka bila zabranjena dulje vrijeme zbog njegovog štovanja kao svete biljke u brojnim regijama diljem svijeta. Dokazi sugeriraju da se crveni luk uzgajao u Mezopotamiji i Egiptu još prije 6000 godina. U egipatskoj kulturi ova je lukovica bila cijenjena zbog svoje upotrebe u žrtvenim ceremonijama posvećenim bogovima, a pojedinci su se često pred njom zaklinjali, što je čin koji se smatra najsvečanijim i najznačajnijim zavjetom.

Graditelji egipatskih piramida uključili su crveni luk u svoju svakodnevnu prehranu jer je davao značajnu snagu. To vjerojatno objašnjava česte prikaze biljke na zidovima egipatskih grobnica. Brojni drevni tekstovi, od klinastih zapisa do dokumenata na papirusu, potvrđuju značajnu vrijednost koja se pridaje luku. Uvođenje uzgoja luka u Europi dogodilo se nakon što su Rimljani prenijeli lukovicu preko Alpa.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here