Oglasi - Advertisement

Često se kaže da tiha sreća čini zdravlje, koncept koji istinski cijenimo samo kada se pojave problemi. Gušterača služi kao neopjevani heroj, funkcionira tiho i bez prigovora. Njegova prisutnost prolazi nezapaženo sve dok je u dobrom zdravlju. Kad jednom postane preopterećen, život se pretvara u niz ograničenja. Svaki obrok donosi bol, težinu i tjeskobu. Namirnice koje volite našle su se na popisu zabranjenih, a vaša prehrana postaje stalna prisutnost u vašem životu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Nutricionisti tvrde da je “želudac kuća zdravlja”, a gušterača mu je kamen temeljac. Zamislite svoje tijelo kao sofisticirani stroj, s gušteračom koja funkcionira kao motor koji pokreće probavni sustav. Kada se ovaj motor pregrije, to negativno utječe na cijeli sustav. Evo pet jednostavnih savjeta o prehrani koji vam mogu pomoći u ublažavanju stresa i ublažavanju tegoba. Dobrobit vaše gušterače ključna je za vaše cjelokupno zdravlje i vitalnost.

Što uzrokuje preopterećenost gušterače?

Jeste li primijetili težinu koju osjećate nakon bogatog ili obilnog obroka? Ovaj je osjećaj rezultat naprezanja vaše gušterače. Pržena hrana i masne namirnice, uz obilje šećera, dovode do toga da žlijezda proizvodi više enzima nego što je sposobna kontrolirati. Kada se to događa svakodnevno, organ naposljetku doseže točku pucanja. Štoviše, neadekvatna prehrana pridonosi izazovu. Obroci koji su rijetki, ali obilni dodatno opterećuju tijelo, uzrokujući da se gušterača u biti “pregrije”. Srećom, moguće je vratiti njegovu funkciju. Dovoljna je samo prilagodba prehrambenih navika.

Počnite s osnovama

Možda vjerujete da je popravak gušterače izazovan zadatak, koji zahtijeva da se pridržavate stroge dijete ili da napustite svu ukusnu hranu.

Međutim, to je netočno

“Što ako spomenem da ne morate žrtvovati sve? U kojoj ukusnoj hrani možete uživati, a istovremeno rasteretiti svoju gušteraču? Evo pet jednostavnih savjeta koji će vam pomoći da počnete.

Pet preporuka za očuvanje zdravlja gušterače nakon 60. godineSavjet 5: Podijelite svoje porcije na manje komade.

Velik dio konzumirane hrane može biti štetan za gušteraču koja se bori s pravovremenom proizvodnjom enzima. Kao rezultat toga, probava je često neadekvatna. Preporučljivo je jesti često, ali u malim obrocima. Konzumacija 5 do 6 malih obroka dnevno može pomoći u ublažavanju viška stresa. Pazite da svaki dio bude otprilike veličine vašeg dlana. Ovaj je pristup jednostavan, ali djelotvoran.

Savjet 4: Pripremite “lagane” obroke.

Gušterača ne voli masnu i prženu hranu, jer ta jela opterećuju njen enzimski sustav. Radije se odlučite za kuhanje na pari, kuhanje ili pečenje. Razmislite o zamjeni prženog mesa pirjanom piletinom. Radije birajte juhe od povrća nego masne priloge. Primarni protivnik vaše gušterače je šećer, koji je tjera do krajnjih granica. Međutim, to ne znači da se morate potpuno odreći slatkiša. Odlučite se za alternative šećeru poput meda ili stevije. Odaberite prirodne zaslađivače poput voća, bobičastog voća i pečenih jabuka.

Uključite hranu koja je korisna za vašu gušteraču.

Nahranite svoje tijelo hranjivim i korisnim obrocima. Juhe od povrća. Kaša od heljde i zobenih pahuljica. Nemasni svježi sir. Ove namirnice su lako probavljive i ne opterećuju tijelo. Savjet broj jedan: ne zaboravite ostati hidrirani. Za vaše tijelo, život ovisi o vodi. Dovoljna količina tekućine neophodna je za međustanične procese, kao što je pravilan rad gušterače. Započnite dan čašom tople vode. To će pokrenuti probavu i pomoći u ublažavanju napetosti u gušterači. Ciljajte da dnevno konzumirate čak 2 litre vode.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here