Danas, kad su estetske intervencije postale skoro pa svakodnevna stvar, retkost je naići na javne ličnosti koje zrače prirodnim izgledom, a da pri tom uspeju da održe mladalački sjaj i otmenu lepotu. Dve takve dame, koje već godinama važe za jedne od najlepših glumica na domaćoj sceni, su Sloboda Mićalović i Jelisaveta Orašanin.

- Obe su poznate po tome što veliku pažnju poklanjaju nezi lica i tela, ali se trude da izgled ostane što prirodniji. Upravo zbog toga, često se u medijima šuška – da li su nešto radile ili ne, i ako jesu – šta tačno.
Za Jelisavetu se zna da je uradila operaciju grudi, ali umereno, bez preterivanja. Takođe je povećala usne i to na način koji ne narušava proporcije njenog lica. Osim toga, pribegla je i botoksu, što je danas gotovo standard među javnim ličnostima koje žele da preduprede pojavu bora i zadrže svežinu.
Promene kod Jelisavete su urađene sa ukusom – dovoljno da osveže izgled, a da zadrži svoj prepoznatljiv šarm.
S druge strane, Sloboda Mićalović je uvek bila poznata po svom minimalističkom pristupu šminkanju i izraženom stavu da prirodnost nema zamenu. Međutim, i ona je – prema rečima estetskih stručnjaka – u jednom trenutku ubrizgala botoks, verovatno kako bi umekšala mimiku i sačuvala čistu liniju čela i oko očiju.
- Takođe, diskretno je osvežila usne hijaluronom, ali toliko neprimetno da mnogi to ne bi ni primetili bez detaljnog poređenja. I dalje zrači istom elegancijom i harizmom koju je imala i na početku karijere.
Ono što je zajedničko ovim dvema glumicama jeste činjenica da ni jedna nije promenila lični opis, niti je prešla granicu ukusa. Njihove estetske korekcije su suptilne i urađene sa merom, više kao osveženje nego kao drastična promena.
Sloboda i Jelisaveta tako postaju pravi primer kako estetski zahvati ne moraju da znače potpuni preobražaj, već mogu biti alat za očuvanje prirodne lepote i samopouzdanja.
I za kraj, možda i najvažnije – obe zrače zadovoljstvom sobom. A kad žena nosi svoje godine sa stilom, negom i osmehom – to je ono što se zaista vidi i pamti.
Ako ti treba i predlog naslova, evo jednog:
„Prirodne lepotice s dozom osveženja: Estetski put Slobode i Jelisavete“
Slobodno javi ako želiš kraću verziju za društvene mreže ili dodatak u stilu kolumne!
BONUS TEKST
Dijeta s kiselim mlijekom predstavlja režim ishrane koji omogućava gubitak od 5 do 6 kilograma u periodu od 10 dana. Ova dijeta je privlačna jer ne nameće stroga ograničenja u izboru namirnica, omogućavajući unos proteina, ugljenih hidrata i vlakana. Ipak, s obzirom na njenu restriktivnu prirodu, ne preporučuje se praktikovanje duže od 14 dana.
Kiselo mlijeko je izuzetno korisna namirnica koja normalizuje aktivnost gastrointestinalnog trakta, poboljšava imunitet, pomaže u eliminaciji toksina iz organizma i podstiče metabolizam. Sadrži sve neophodne nutritivne sastojke: masnoće, ugljene hidrate i proteine, što ga čini kompletnom namirnicom.
Preporučene namirnice u dijeti s kiselim mlijekom:
-
Prirodno kiselo mlijeko: 500 g dnevno
-
Voće: do 300 g dnevno (izuzev grožđa, dinje i lubenice zbog visokog sadržaja šećera)
-
Meso: do 100 g dnevno (piletina i ćuretina bez kože i masnoće, riba)
-
Povrće (plodovi): do 300 g dnevno (paradajz, rotkva, krastavac, paprika)
-
Povrće (zeleniš): do 300 g dnevno (zelena salata, kelj, kupus, rukola, endivija)
Dnevni jelovnik:
Doručak:
-
Žele od kiselog mlijeka i malinaŠoljica zelenog čaja ili čaša svježe cijeđenog soka od narandže
Ručak:
-
Šolja toplog biljnog čaja
-
Hladna supa od kiselog mlijeka i krastavaca100 g kuvanog mesaSalata od krastavca, paradajza i začinskog bilja
-
Po želji, dodatna porcija kiselog mlijeka
-
Čaša tople limunade bez šećeraPopodnevna užina:
-
Paradajz sa kiselim mlijekom (kiselo mlijeko pomiješano s malo senfa i soli, izmiksano u blenderu)
-
Šolja toplog biljnog čajaBoranija na pari s kiselim mlijekomČaša tople limunade bez šećera
Količina kiselog mlijeka koja se koristi u pojedinim obrocima zavisi od ličnih preferencija, ali je važno unijeti ukupno 500 g dnevno.
Prednosti dijete s kiselim mlijekom:
-
Poboljšava varenje: Kiselo mlijeko normalizuje rad probavnog sistema.
-
Jača imunitet: Unos kiselog mlijeka doprinosi boljoj otpornosti organizma.
-
Detoksikacija: Pomaže u eliminaciji štetnih materija iz tijela.
-
Ubrzava metabolizam: Doprinosi bržem sagorijevanju kalorija.