Oglasi - Advertisement

 Lidija Vukićević važi za jednu od naših najljepših i najatraktivnijih glumica, no osim po lijepom licu i zavidnoj figuri, oduvijek je bila prepoznatljiva i po bujnoj kosi. I koliko god su se svi divili njezinim kovrčama, Lydia je svojedobno istaknula kako su joj oni nekad jako smetali. Lidii Vukićević kosa je bila prepreka da dobije neke uloge.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Kad sam počinjala karijeru, bili su aktualni partizanski filmovi i jako sam željela glumiti partizanku, ali nisam mogla jer mi je kosa bila pregusta i nije se mogla splesti u punđu – rekla je jednom prilikom glumica. Kosa Lidije Vukićević nije uvijek bila ovako bujna Lidija, koja je najveću popularnost stekla ulogom Violete u seriji Bolji život, ispričala je i da je jednom posjekla glavu. – Kad sam bio klinac, sjedili smo za ručkom i mama je rekla: “Hajde, radi nešto drugo s tom kosom”, otišao sam u kupaonicu i odrezao glavu.

Kad me supruga vidjela, šokirala se, nije mogla vjerovati što sam napravila – rekla je glumica kroz smijeh. No, frizuru nakon toga nikada nije mijenjala, niti to planira učiniti, a istaknula je kako je dovoljno samo oprati, podići ili pustiti kosu i već ima divnu frizuru. –

  • Nisam to do sada mijenjala jer mislim da bih tada odstupila od sebe i postala netko drugi. Kosa mi je toliko prirodna da se kad se pere ulica kovrča od vlage, što znači da bih svaki drugi dan morala sjediti dva sata kod frizera, a to stvarno ne mogu. Tako da ne bih mijenjala frizuru, boju možda u smeđu – rekla je jednom prilikom glumica.

BONUS TEKST

Krumpirova plamenjača najveći je štetnik koji napada krumpir Javlja se svake godine i toliko je opasan da može potpuno uništiti nasad. Ovdje može razviti jednu do tri generacije. Obično do 600 m nadmorske visine razvija dvije generacije godišnje, ako su uvjeti povoljni razvija i treću generaciju. Ženke krumpirove zlatice vrlo su plodne i mogu položiti do 2000 jaja. Jaja su narančaste boje i polažu se u skupinama na donju stranu lista. Krumpirova zlatica ima samo mali broj prirodnih neprijatelja.

  • Za ishranu ga mogu koristiti ježevi, krtice i fazani. Grabežljive stjenice za ishranu koriste jaja žutoglavca, a u borbi protiv žutoglavca učinkovita je i gljiva Bauveria bassiana. Pripravci se prave od spora gljive koje se koriste za suzbijanje žute groznice, piše Agroklub.com. Postoje različiti načini suzbijanja krumpirove plamenjače, a sa uništavanjem ovih štetnika trebalo bi krenuti već u proljeće.

Svakako je preporučljivo poštivati ​​plodored, odnosno ne saditi krumpir na istom mjestu 4-5 godina. Kada smo krompir posadili u čašice od jogurta treba staviti svježe oguljenu ljusku krumpira, ali tako da ispuni 1/3 čašice. Tako pripremljene čašice potom treba ukopati između redova krumpira tako da rub čašice bude u ravnini s površinom zemlje. Nakon 3-4 dana treba obići čaše i pokupiti insekte koji su u njih ušli. Kore krumpira treba redovito mijenjati kada se osuše. Batat ne podnosi miris trule lukovice crvenog luka.

  • Kod sadnje možete staviti i malo lukovice uz gomolj, ona će istrunuti i svojim će mirisom otjerati žute cvjetove. Biljne vrste kao što su hren, kamilica i grah svojim mirisom odbijaju žute crve. Ne podnose ni miris četinjača, pogotovo bora. Usitnjena kora bora može se razbacati između biljaka ili se može napraviti pripravak od borovih iglica. Biljke krumpira mogu se otjerati i koprivom.

Ova biljka svojim svjetlećim dlačicama sprječava zlatne mušice da se zavuku u tlo tijekom najtoplijeg dijela dana. U borbi može pomoći i pripravak od same zlatice. Odrasle kukce potrebno je skupiti u posudu od 1 litre, a potom zlatna jaja potopiti u posudu s 20 litara vode i zatvoriti. Oni će umrijeti i plutat će neko vrijeme, a zatim će potonuti na dno. Potrebno je gotovo tjedan dana da se to dogodi. Nakon toga pripravak je spreman za upotrebu, ali je visoke koncentracije i potrebno ga je razrijediti vodom.

  • Nerazrijeđeni pripravak može spaliti lišće krumpira. Ovaj pripravak potrebno je prvi put razrijediti u omjeru 1:1, drugi put u omjeru 1:2, a treći put u omjeru 1:3. Provjerite na jednoj biljci krumpira kako reagira na pripravak, odnosno treba li ga dodatno razrijediti. Različite sorte krumpira različito reagiraju te je potrebno prilagoditi koncentraciju pripravka. Otopina pepela također je učinkovita. Prvo treba otopiti 2 kg pepela u 10 litara vode, a zatim 1 litru te otopine otopiti u 10 litara vode i tretirati biljke. Za tretiranje krumpira mogu se koristiti i pripravci od lišća duhana ili topole

 

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here