Oglasi - Advertisement

U današnjem čalanku vam donosimo nekoliko savjeta o tome kako je doručak najzdraviji obrok u dan. Doručak koji učinkovito podržava zdravlje debelog crijeva je onaj koji ne sadrži tešku i prženu hranu. Najprikladniji doručak za čišćenje debelog crijeva ublažava nadutost i pospješuje probavu. Ljudsko tijelo posjeduje prirodnu sposobnost samoregulacije, koja optimalno funkcionira kada organi i sustavi rade bez problema.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Poremećaji mogu dovesti do nakupljanja toksina u tkivima kao rezultat neadekvatne eliminacije, što nepovoljno utječe na izgled i cjelokupno zdravlje. Kako bi se lakše izbacili toksini iz crijeva, neophodno je iz prehrane izbaciti svu prženu hranu jer pospješuje apsorpciju štetnih tvari i povećava njihovu toksičnost. Medicinski stručnjaci preporučuju početak dana s čašom tople vode uz žitarice za doručak.

Medicinski stručnjaci sugeriraju da jutarnja konzumacija zobenih pahuljica ili riže može ponuditi zaštitu sluznice želuca od štetnih učinaka dok istovremeno pokreće procese detoksikacije tijela. Preporuča se da prvi obrok u danu sadrži proteine, poput kuhanog jajeta uz malu porciju kaše.

  • Kako bi poboljšali zdravlje crijeva, trebali biste razmisliti o uključivanju mekinja, lisnatog povrća i hrane bogate beta-karotenom u svoju prehranu, uključujući bundevu, špinat, mrkvu, slatki krumpir i brokulu. Osim toga, unos borovnica, crvenog graha, oraha i hrane bogate vitaminima B pojačat će antioksidacijsku obranu vašeg tijela. Prisutnost netopivih vlakana u kaši pomaže u radu crijeva i olakšava uklanjanje toksina. Nadalje, konzumacija samo tri grama topivih zobenih vlakana ima potencijal za smanjenje razine kolesterola.

DODATNI SADRŽAJ

Zdravlje naših ušiju i sluha često se zanemaruje, no brojna naizgled bezazlena ponašanja mogu rezultirati značajnom i trajnom štetom, pri čemu negativne posljedice često postaju vidljive tek nakon duljeg trajanja. Srećom, postoje strategije za očuvanje vašeg slušnog zdravlja dok starite. React Shutterstock Stručnjaci u ovom području, poznati kao otorinolaringolozi, preporučuju postupke kojih se sami možda ne pridržavaju, a ipak su korisni za očuvanje optimalnog sluha.

  • Zaštita sluha: Ne zaboravite ponijeti čepiće za uši prije polaska. Dr. Maura Cosetti s Instituta za uho u New Yorku naglašava važnost korištenja čepića za uši, budući da različite situacije, uključujući koncerte i sportske događaje, mogu vaše uši izložiti glasnim i potencijalno štetnim zvukovima. Trajnost gubitka sluha izazvanog bukom, koja se ne može poništiti, naglašava kritičnu potrebu za preventivnim mjerama za očuvanje zdravlja sluha. Sigurnost u zračnom prometu Dr. Bradley B.

Block savjetuje osobama koje pate od nazalne kongestije tijekom leta da razmotre upotrebu dekongestiva ili posebnih čepića za uši. Dodatno, napominje da problemi povezani s izjednačavanjem tlaka tijekom slijetanja mogu uzrokovati bolove u uhu, što može dovesti do nakupljanja tekućine u uhu ili, u težim slučajevima, do puknuća bubnjića. Nadalje, preporučuje korištenje čepića za uši koji su opremljeni filtrima koji pomažu u upravljanju promjenama tlaka tijekom leta.

  • Dugotrajno izlaganje glasnoj buci može rezultirati oštećenjem sluha. Pitanja koja se odnose na sluh ne smiju se zanemariti. Dr. Sreekant Cherukuri naglašava važnost rješavanja problema s promjenama sluha jer postupno slabljenje sluha može ukazivati ​​na ozbiljne zdravstvene probleme. Ako se ne liječi, oštećenje sluha može rezultirati brojnim mogućim komplikacijama, uključujući povećani rizik od tjeskobe, depresije, društvene izolacije, pa čak i povećanu vjerojatnost padova.

Studije pokazuju da osobe s gubitkom sluha imaju 61% veću vjerojatnost razvoja demencije, dok uporaba slušnih pomagala može dovesti do 32% smanjenja učestalosti demencije. Preporučljivo je suzdržati se od korištenja štapića za čišćenje ušiju. Dr. Bradley B. Block ne savjetuje praksu samočišćenja ušiju, ističući da tijelo prirodno proizvodi i uklanja ušni vosak, koji služi kao zaštitna barijera protiv vode i infekcija. Proces uklanjanja voska može dovesti do komplikacija, uključujući bolne infekcije poznate kao otitis externa, kao i suhoću, svrbež i potencijalno oštećenje bubnjića.

  • Ako naiđete na probleme povezane s prekomjernom voskom ili gubitkom sluha, preporučljivo je konzultirati se s liječnikom umjesto da pokušavate sami čistiti uši. Važno je potražiti liječničku pomoć ako imate poteškoća s prekomjernom ušnom voskom ili oštećenjem sluha. Osim toga, budite oprezni u okruženjima s glasnom glazbom. Dr. Robert Sataloff upozorava da produljena izloženost glasnoj glazbi putem slušalica može dovesti do oštećenja sluha. Iako neki suvremeni uređaji imaju limitatore glasnoće, rizik ostaje ako je zvuk dovoljno glasan da ga mogu primijetiti osobe u blizini.

Preporuča upotrebu slušalica za suzbijanje buke kako bi se smanjila potreba za visokom glasnoćom i savjetuje da se glazba ne sluša pri najjačoj glasnoći. Uz to, savjetuje izbjegavanje štetnih tvari. Dr. Sataloff savjetuje protiv uporabe ototoksičnih lijekova, koji mogu oštetiti sluh, kao što su specifični antibiotici i kemoterapijski agensi. Korištenje ovih lijekova može dovesti do nepovratnog gubitka sluha. Bitno je posavjetovati se s liječnikom prije početka bilo kakvog liječenja kako biste utvrdili je li lijek toksičan i, ako jest, raspitajte se o sigurnijim alternativama koje neće negativno utjecati na vaš sluh.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here