Svetlana Ceca Ražnatović iznova izaziva pažnju javnosti! Nedavno je tokom priprema za svoj “Ceca show” pevačica iznenadila fanove kada je pokazala venčani prsten, što je odmah postalo tema razgovora. Jedan od saradnika joj je postavio pitanje da li je to verenički prsten, na šta je Ceca uz osmeh odgovorila: “Nije ljubavi, ovo je venčani prsten.”

- Na komentar da se možda udala, pevačica je sarkastično dodala: “Da, da. Dovoljno sam rekla, mladoženja se krije.” Ovaj njen odgovor izazvao je brojne spekulacije, ali nije otkrila više detalja o svom ljubavnom životu.
Inače, Ceca je poznata po tome što je često u medijima zbog svog privatnog života, ali u više navrata je isticala da joj je publika važna samo dok je na bini. U intervjuima je često govorila kako je epitet “Srpska majka” doživela kao kompliment, iako je u početku bio skandal kada joj je dodeljen sa samo 26 godina. “Meni je publika nadenula epitet Srpska majka, iako sam imala samo 26 godina kada su mi to dali. Tad je to bio skandal, ali sada sam se navikla, mnogo je lep kompliment”, rekla je.
- Ceca je u istom intervjuu dodala kako osude od strane javnosti doživljava kao dosadne i predosadne, te da su ljudi koji je kritikuju “umorni” od toga. Podseća i da je njen život mnogo više od estrade, te da ima bogat privatni život u kojem je posvećena svojoj porodici i prijateljima.
BONUS TEKST
Krompirova zlatica je najopasnija štetočina koja napada krompir i predstavlja ozbiljan problem za poljoprivrednike svake godine. Ova štetočina može potpuno uništiti nasade krompira, a kod nas se mogu razviti od jedne do tri generacije godišnje, u zavisnosti od uslova. Na nadmorskoj visini do 600 m razvijaju se obično dve generacije godišnje, dok u povoljnim uslovima može doći do razvoja i treće generacije.
- Ženke krompirove zlatice su izuzetno plodne i mogu položiti do 2000 jaja, koja su narandžaste boje i smeštena u skupinama sa donje strane lista. Nažalost, krompirova zlatica ima vrlo mali broj prirodnih neprijatelja. Među njima su jež, krtica i fazan, koji se hrane zlaticom, dok grabežljive stenice koriste jaja ove štetočine. Efikasna u borbi protiv zlatice može biti i gljivica Bauveria bassiana, čiji se spori koriste za suzbijanje štetočine.
Kako bi se suzbile zlatice, preporučuje se primena različitih metoda. Prva i najvažnija je da se borba započne već u proleće. Jedan od ključnih saveta je plodored, odnosno da se krompir ne gaji na istom mestu 4-5 godina. Osim toga, vrlo efikasan način za smanjenje broja zlatica je korišćenje čašica od jogurta sa sveže oguljenom korom krompira. Ove čašice treba zakopati između redova krompira, a zatim redovno pratiti i pokupiti insekte koji u njih upadnu.
- Krompirove zlatice ne podnose miris trule lukovine crvenog luka, pa se preporučuje da se pored krtola postavi malo lukovine, koja će svojim mirisom odvratiti štetočine. Takođe, bilje poput rena, kamilice i pasulja, svojim mirisom može da odbija zlatice. Borovi i četinari su takođe efikasni u zaštiti od zlatica, jer one ne podnose miris bora. Usitnjena borova kora može se posuti između biljaka, dok se može napraviti i preparat od borovih iglica.
Jedan od prirodnih preparata koji može pomoći je i rastvor od zlatica. Odrasli insekti se prikupljaju u posudu, a zatim se potapaju u vodu, gde će uginuti. Nakon nekoliko dana, nastali rastvor se koristi kao efikasan preparat za suzbijanje štetočine. Treba ga koristiti pažljivo, jer visoka koncentracija može spaliti lišće krompira, pa je važno da se rastvor pravilno razredi.
- Rastvor pepela je još jedna efikasna metoda, gde se 2 kg pepela rastvori u 10 litara vode, a zatim se koristi rastvor u razmeri 1:10 za tretman biljaka.
Ove metode, uz pažljivo planiranje i redovno praćenje stanja nasada, mogu značajno smanjiti broj zlatica i osigurati zdrav i uspešan urod krompira.